• VYRÁBAME ŠROTOVNÍKY A MIEŠARNE KŔMNYCH ZMESÍ, DRTIČE, MIAGAČE A VLOČKOVAČE OBILOVÍN.
  • SKTC-106, 900 41, Rovinka

  • v oblasti výroby šrotovníkov

VYRÁBAME ŠROTOVNÍKY A MIEŠÁRNE KŔMNYCH ZMESÍ, DRTIČE, MIAGAČE A VLOČKOVAČE.

Miaganie obilia, inak nazývané aj vločkovanie, je tradičnou metódou spracovania krmív a považuje sa za najlepší spôsob mechanického spracovania jadrových krmív. Miagače fungujú na inom princípe, než šrotovníky. Pracujú s valcami, ktoré lisujú vložené zrná alebo plodiny. V prípade obilia vznikajú vločky, ktoré majú oproti šrotu až o 50% vyššie využitie. Zrno je pomliaždené, no pritom si zachováva svoju štruktúru a vďaka tomu získava organizmus zvieraťa všetky potrebné vitamíny. Dochádza k správnej premene živín v žalúdkoch a tiež k optimálnemu fermentačnému procesu a tým zachovaniu zdravej mikrobiálnej flóry.

Znamená to, že krmivo je efektívnejšie spracovávané a lepšie trávené v žalúdku zvierat, tým pádom sa dostávame k ekonomickejšiemu využitiu toho istého množstva vstupných surovín, než pri šrotovaní. Samozrejme, veľký význam spočíva tiež v lepšom zdraví zvierat, u prežúvavcov podporuje kŕmenie vločkami správny vývoj predžalúdka.

V našej ponuke nájdete miagače, ktoré sú výnimočné kvalitou valcov, vyrobených z kalenej ocele. Dajú sa nastaviť na rôznu veľkosť štrbiny a tým miagať rôzne veľkosti a hrúbku zrna. Vďaka tvaru valcov stačí menej energie a pritom dosiahnete vysoký výkon.

Výhodou je aj vysoká životnosť našich miagačov. Guľatý tvar zubov na valcoch a ich tvrdosť zaručuje odolnosť voči kamienkom a kovu, tým pádom sa neopotrebovávajú tak ľahko. Naše miagače majú vonkajší nástrek potravinárskou práškovou farbou Komaxit, ktorá je ekologicky a zdravotne nezávadná, odolná voči oderu a vode. Motor miagača je zabezpečený proti preťaženiu. Na všetky miagače sa vzťahuje klasická 2-ročná záruka. Aj pri poruchách miagača môžete rátať s naším záručným a pozáručným sevisom.